Sklep internetowy EdiBazzar
Do darmowej dostawy brakuje Ci:
do kasy suma: 0,00 zł
Asortyment Moje zakupy
 • Torebki damskie
 • Plecaki damskie
 • Portfele
 • Paski
 • Biżuteria
 • Biżuteria ze stali chirurgicznej
 • Okulary
 • Akcesoria
 • Nowości
 • Promocje
 • Portfelowe przesądy - wszystko co musisz wiedzieć.

  0
  Portfelowe przesądy - wszystko co musisz wiedzieć.

  Na świecie jest mnóstwo przesądów, zgodnie z którymi w określonych sytuacjach należy zachowywać się w konkretny sposób. W różnych krajach odnajdziemy bardzo zróżnicowane, a czasami podobne przesądy i zwyczaje. Jedne dotyczą ludzkiego zachowania, a inne konkretnych przedmiotów. W tym artykule wyjaśniamy, jakie są najpopularniejsze przesądy portfelowe. Co włożyć do portfela na szczęście? Czy przyjąć portfel podarowany na prezent?

  Portfelowe przesądy — co nosić w portfelu na szczęście?

  Portfel to klasyczny element galanterii damskiej i męskiej, który służy do przechowywania pieniędzy. Czasami w poszczególnych przegródkach znaleźć można najróżniejsze karty, zdjęcia, ważne notatki oraz wiele różnych przedmiotów, dzięki którym staniesz się bogatszy, piękniejszy czy zdrowszy. Jeśli nie wiesz, co włożyć do portfela na szczęście, z pewnością nie wiesz także, że możesz schować tam coś, co przyciągnie do Ciebie pecha i biedę. Zacznijmy jednak od tych radosnych przesądów i zwyczajów.

  Idealną okazją do tego, żeby zadbać o swoje szczęście, jest zakup nowego portfela. Przesądy są bardzo dokładne w wyjaśnianiu tego, co takie szczęście może nam przynieść. Wystarczy, że do portfela włożysz koci wąs lub czterolistną koniczynę. Oba przedmioty nie będzie tak łatwo znaleźć, jednak niewątpliwie się opłaca. Dzięki temu zaprosisz pieniądze do swojego portfela oraz sprawisz, że nie będą one z niego uciekać. Ten cel pomoże Ci osiągnąć także łatwiejszą do zdobycia łuska karpia, która dodatkowo będzie chronić portfel przed kradzieżą.

  Co włożyć do portfela na szczęście? Jak przyciągnąć pieniądze?

  Aby być bogatym, możesz także skorzystać z innych sztuczek. Kolejną, ciekawą metodą jest trzymanie w portfelu banknotu o nominale ósemki. Ta liczba to symbol powodzenia w finansach, jednak znalezienie takiego banknotu będzie trudne, a nawet niemożliwe. Niemniej jednak, zachowując główną ideę, możesz zawsze mieć w portfelu monetę 5, 2 i 1 — razem 8 złotych. Co nosić w portfelu na szczęście? Pomysłów jest jeszcze kilka. Bardzo popularnym jest grosik, w który powinien być wyposażony także nowy portfel. Przesądy już mniej znane mówią o trzymaniu w portfelu na szczęście bazylii lub liścia laurowego.

  Pieniądze w portfelu można także podwoić. Wystarczy przechowywać w nim małe lustereczko. Trzeba jednak bardzo uważać — jeśli portfel będzie pusty, bieda również zostanie podwojona! Czego jeszcze nie powinno trzymać się w portfelu, co przynosi pecha? Rachunków i paragonów, kradzionych wibrysów oraz zdjęć osób, które źle nam życzą. Pieniądze odpycha także dziura w portfelu, jego zły stan wizualny, a także położenie na podłodze torebki, z portfelem w środku. Problemy z Twoimi finansami mogą pojawić się także wtedy, jeśli otrzymasz niewłaściwy portfel na prezent. Przesądami na ten temat zajęliśmy się w dalszej części artykułu.

  Portfel w prezencie — przesądy i przekonania

  Jeśli ktoś chce podarować Ci portfel na prezent, przesądy skrupulatnie ostrzegają, by nie zawsze go przyjmować. Jeśli portfel jest pusty, skazuje to osobę obdarowaną na biedę i nieszczęście. Oczywiście nie oznacza to, że w portfelu musi być gotówka. Wystarczy wsunąć do niego grosika czy inny z opisanych wyżej dobrych omenów. Jeśli chcesz kupić sobie nowy portfel, nie rób tego! Bogactwo przyniesie Ci wyłącznie portfel podarowany, najlepiej przez osobę, która życzy Ci szczęścia w życiu.

  Nie oznacza to jednak, że możesz przyjąć dowolny portfel w prezencie. Przesądy podają, że portfel musi mieć odpowiedni kolor — najlepiej czerwony, ale parę innych barw też możesz przyjąć. Jeśli ktoś podaruje Ci czerwony portfel, oznacza to, że będziesz żyć szczęśliwie i dostatnio. Opierając się na chińskiej nauce Feng shui, można wskazać także na inne kolory, którymi warto się otaczać, by nie mieć problemów z płynnością finansową. W przypadku kobiet pożądane są także portfele zielone. Natomiast panowie powinni zaopatrzyć się w dodatki w kolorze czarnym lub granatowym.

  Komentarze do wpisu (0)

  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium