Sklep internetowy EdiBazzar
Do darmowej dostawy brakuje Ci:
do kasy suma: 0,00 zł
Asortyment Moje zakupy
 • Torebki damskie
 • Plecaki damskie
 • Portfele
 • Paski
 • Biżuteria
 • Biżuteria ze stali chirurgicznej
 • Okulary
 • Akcesoria
 • Nowości
 • Promocje
 • Co oznacza symbol pióra w biżuterii?

  0
  Co oznacza symbol pióra w biżuterii?

  Biżuteria to nie tylko pięknie prezentująca się ozdoba, ale także cenne wspomnienia oraz niezapomniane chwile. Naszyjniki, bransoletki czy kolczyki mogą również mieć określone znaczenie, wynikające z wykorzystanego materiału czy zastosowanego dodatku. Jednym z motywów jest symbol pióra, często wykorzystywany przy produkcji różnych rodzajów biżuterii. Jakie znaczenie ma pióro w biżuterii? Co oznacza pióro gołębia, a co pawia?

  Pióro — znaczenie i symbolika w biżuterii

  Jeśli chodzi o pióro, znaczenia tego symbolu z reguły są do siebie zbliżone. Różnice pojawiają się wtedy, gdy wyszczególnia się pióro poszczególnego gatunku ptaka. Ogólna symbolika pióra ptaka wiąże się z wolnością. Ptaki mogą latać, gdzie chcą, bez żadnych ograniczeń. Mogą wznosić się ponad szczyty gór, a także szybować tuż nad powierzchnią ziemi. Dlatego pióro jest symbolem wolności, która jest całkowita, nieograniczona, niczym nieskrępowana. Wolność wiąże się także z wyzwoleniem z więzów konwenansów i podążaniem własną ścieżką.

  Pióra są także symbolem kreatywności i inspirującej siły. Udowadniają one, że wszystko jest możliwe, a do wykonania trudnych zadań potrzebne jest natchnienie. Pióro kojarzone jest często z pisarzami, artystami, którzy zainspirowani, tworzą dzieła sztuki. Wbrew pozorom to nie wszystkie znaczenia pióra w jubilerstwie. Element też uznawany jest także za symbol wewnętrznej siły, a także życia. Jeśli podoba Ci się opisany motyw, możesz wybrać dla siebie np. biżuterię z pawimi piórami. Symbol ten przeznaczony jest dla ludzi twórczych, otwartych na świat i jego piękno.

  Pióro — symbol o wielu obliczach

  Czasami dany motyw ma więcej niż jedno znaczenie. Tak jest np. w przypadku serca, czy właśnie omawianego pióra. Symbol ten oprócz zaprezentowanych wyżej znaczeń ma także kilka innych. Niektórzy utożsamiają pióro ze sprawiedliwością, a inni łączą ten motyw z anielskimi skrzydłami. Te z kolei symbolizują bezpieczeństwo i troskę lub niewinność, lekkość i ulotność. Symbol lekkości czasami przypisywany jest również samym piórom ptaka, który może swobodnie i bez żadnego wysiłku unosić się na wietrze. Symbol pióra czasami różni się także w zależności od konkretnego gatunku ptaka.

  Pióro gołębia jest symbolem pokoju, a pióro kruka oznacza śmierć. Inne znaczenie ma natomiast pawie pióro — symbol bogactwa i urodzaju. Czy to wszystkie znaczenia tego symbolu? Oczywiście, że nie! Opierając się na zjawisku wymieniania przez ptaki opierzenia na nowe, niektórzy identyfikują pióro jako symbol przemijania. Przedmiot ten wiązany jest także z łapaczami snów, które również mają odrębne znaczenie. Pióra to popularny motyw, który często wykorzystywany jest w biżuterii. Możesz np. znaleźć kolczyki z pawimi piórami czy naszyjniki z łapaczami snów.

  Pawie pióra — symbol bogactwa, miłości i sukcesu

  Pióro ptaka jako dodatek do biżuterii występuje zazwyczaj pojedynczo, jednak zdarzają się także ozdoby z wieloma piórkami. Przedmiot ten symbolizuje wiele uniwersalnych wartości jak np. wolność czy kreatywność. Dlatego też biżuteria z motywem piór ptaka to idealny prezent dla bliskich osób, które wiele dla Ciebie znaczą. Ciekawym motywem są także pióra pawia, które mają zupełnie inne znaczenie niż pióra ptaka ogólnie. Co w biżuterii oznaczają w takim razie pawie pióra? Symbol ten to zwiastun miłości, sukcesu, bogactwa i odrodzenia. Paw to majestatyczny ptak, którego piękno podziwiane jest na całym świecie.

  Biżuteria z motywem pawich piór ma specjalne znaczenia, ale nie można zapomnieć także o tym, że jest po prostu oszałamiająca. Bransoletki, naszyjniki czy kolczyki pawie pióra pięknie prezentują się w różnych stylizacjach, dodając właścicielce prawdziwie królewskiego uroku. Warto dodać, że pawie pióra to popularny motyw, wykorzystywany nie tylko w jubilerstwie. Przedstawiane na herbach, symbolizują wiedzę, piękno i autorytet. Sam paw to symbol czystości, miłości i szczęścia. Wybierając biżuterię z motywem pawich piór, możesz nadać jej również takie znaczenie. Cała magia polega na tym, że możesz sama określić, czego jeszcze symbolem będzie Twój pierścionek, naszyjnik czy inna biżuteria z motywem ptasich piór.

  Komentarze do wpisu (0)

  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium