Sklep internetowy EdiBazzar
Do darmowej dostawy brakuje Ci:
do kasy suma: 0,00 zł
Asortyment Moje zakupy
 • Torebki damskie
 • Plecaki damskie
 • Portfele
 • Paski
 • Biżuteria
 • Biżuteria ze stali chirurgicznej
 • Okulary
 • Akcesoria
 • Nowości
 • Promocje
 • Jak sprawdzić rozmiar pierścionka?

  0
  Jak sprawdzić rozmiar pierścionka?

  Konieczność poznania rozmiaru pierścionka zachodzi w kilku sytuacjach. Często wynika to z zamiaru oświadczenia się ukochanej bądź z chęci zakupu nowej biżuterii, a także w chwili, gdy chcemy sprawić prezent siostrze, przyjaciółce czy mamie. Pomimo, że zadanie to jest dość utrudnione to istnieje kilka skutecznych sposobów na sprawdzenie prawidłowego rozmiaru pierścionka. Poznaj je już dziś i skorzystaj z naszych cennych wskazówek, które z pewnością Ci się przydadzą podczas zakupu.

  Sposoby mierzenia rozmiaru pierścionka

  Gdy już znajdziemy interesujący pierścionek i będziemy chcieli dodać go do wirtualnego koszyka, np. podczas dokonywania zakupów online w jednym ze sklepów internetowych, konieczne będzie wybranie odpowiedniego rozmiaru. Bardzo rzadko wielkość pierścionków jest uniwersalna lub określana symbolem S, M, L czy XL, jak w przypadku odzieży. Rozmiar biżuterii najczęściej jest podany w postaci cyfry bądź liczby mieszczącej się najczęściej w przedziale od 5 do 33. Ponadto wśród wymiarów można także znaleźć średnicę i obwód, dlatego zawsze warto zwrócić uwagę na wszystkie parametry podane przez producenta biżuterii.

  Udaj się do jubilera

  Najpewniejszym sposobem poznania rozmiaru pierścionka jest udanie się do jubilera, który dysponuje profesjonalnym narzędziem nazywanym miarką jubilerską. Z jej pomocą można dokładnie zmierzyć obwód palca i poznać dokładny rozmiar pierścionka. Ponadto jeśli zależy Ci na zrobieniu prezentu i zachowaniu tajemnicy to możesz również udać się do jubilera z pierścionkiem noszonym przez osobę, którą chcesz obdarować nową biżuterią, dzięki czemu na miejscu poznasz średnicę wewnętrzną pierścionka, co znacznie ułatwi dokonanie zakupu przez internet.

  Pomiar dokonany przy użyciu linijki lub suwmiarki

  Aby wykorzystać metodę poznania rozmiaru pierścionka przy użyciu linijki należy wybrać model, który charakteryzuje się idealnie okrągłym kształtem i zmierzyć go w najszerszym miejscu, najlepiej z co najmniej dwóch perspektyw. W przypadku, gdy do pomiaru ma posłużyć Ci suwmiarka, która pozwoli precyzyjnie i co do milimetra określić wewnętrzną średnicę pierścionka, wybrany model również powinien być okrągły. Warto również dopilnować, aby suwmiarka nie uciskała zbyt mocno nasady palca.

  Jak zmierzyć rozmiar pierścionka za pomocą nitki?

  Gdy nie masz do dyspozycji pierścionka zawsze możesz skorzystać z nitki. Należy delikatnie owinąć ją wokół palca w najszerszym miejscu, czyli przy kostce, a następnie odciąć i zaznaczyć punkt, w którym nitka dokładnie owija palec. Kolejnym krokiem jest zmierzenie długości otrzymanego fragmentu i na podstawie otrzymanego wyniku wyliczenie średnicy. W tym celu wystarczy podzielić wartość długości nitki w mm przez 3,14, aby poznać średnicę pierścionka. Zamiast nitki możesz również wykorzystać cienki pasek papieru lub tasiemkę, lecz otrzymany wynik może nie być już tak dokładny.

  Kiedy najlepiej dokonać pomiaru palca?

  Obwód palca zmienia się, dlatego warto wybrać optymalny moment w ciągu dnia. Różnice mogą wynikać między innymi ze względu na skrajne temperatury. W upalne dni palce puchną, a na mrozie lekko się kurczą. Ponadto wieczorami nasze dłonie również mogą być nieco szersze, w tym również obwody palców większe, dlatego jest to dobry moment na zmierzenie rozmiaru pierścionka, gdyż w innym przypadku wybrany model może być zbyt ciasny i powodować wieczorami dyskomfort.

  Zwróć uwagę na tabele rozmiarów

  Gdy już wiesz, jak zmierzyć rozmiar pierścionka to kolejnym krokiem jest zapoznanie się z tabelą rozmiarów, która często podana jest na stronie sklepów oferujących biżuterię. Zapoznanie się z nią jest niezwykle przydatne i pomocne. Dlatego nawet, gdy masz pewność co do konkretnego rozmiaru to koniecznie zerknij do tabeli w celu upewnienia się. Może się zdarzyć, że każdy model biżuterii wyróżnia się indywidualnymi parametrami, które poza rozmiarem, obwodem i średnicą, często również mówią o wielkości dodatkowych elementów, co może być cenną wskazówką.

  Kilka wskazówek dotyczących rozmiaru pierścionka, o których warto pamiętać

  • w przypadku, gdy wartość pomiaru mieści się pomiędzy rozmiarami to zdecyduj się na najbliższy mniejszy rozmiar,
  • pamiętaj, aby podczas pomiaru uwzględnić rozmiar kostki, przez którą wybrany pierścionek powinien przejść z lekkim oporem,
  • gdy pierścionek okazał się za duży lub za mały, a nie ma możliwości zwrotu biżuterii nie załamuj się tylko odwiedź jubilera, gdyż w wielu przypadkach istnieje możliwość jego zmniejszenia bądź powiększenia przez specjalistę,
  • w przypadku obrączek zawsze lepiej wybrać delikatnie luźną niż zbyt ciasną,
  • jeśli do pomiaru wykorzystujesz nitkę to koniecznie dokonaj go zarówno rano, jak i wieczorem, gdyż rozmiar palca w ciągu dnia zmienia się między innymi ze względu na temperaturę, aktywność czy stan zdrowia,
  • pamiętaj, że każdy palec ma inny rozmiar, dlatego te u prawej dłoni mogą się różnić od tych w lewej ręce,
  • jeśli dokonujesz pomiaru w oparciu o noszony pierścionek zawsze wybierz model, którego kształt zbliżony jest do idealnego okręgu.

  Komentarze do wpisu (0)

  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper Premium